28 грудня 2022

Відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 06 «Журналістика» за спеціальністю 061 «Журналістика».

Наукове дослідження захистила Марина Садівнича – випускниця аспірантури кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ, фахівець прес-центру університету. Тема дисертації – «Соціально-психологічні аспекти авторських матеріалів франчайзингових видань: механізми, функції, способи реалізації». Науковий керівник Інна Гаврилюк, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент.

Спеціалізовану вчену раду Сумського державного університету з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації очолив доктор наук із соціальних комунікацій, доцент Ярослав Яненко. До її складу ввійшли професорки Наталя Кутуза (Одеса) та Ірина Жиленко (Суми), доцентки Тетяна Ковальова (Суми) та Мар’яна Кіца (Львів).

Під час обговорення та дискусій науковці відзначали актуальність дослідження, глибину проникнення в тему та її розкриття, нешаблонність підходу дисертанти до аналізу мотивів та мети написання авторських журналістських матеріалів, новаторство щодо виокремлення прийомів, які використовують автори для відображення власного досвіду, багатогранність джерельної бази тощо.

– Вітаю дисертантку, вітаю наукового керівника, вітаю колектив кафедри, – зауважила декан факультету ІФСК СумДУ Олена Сушкова. – Будемо вважати нинішню науково-освітню подію передноворічним подарунком усьому колективові факультету й університету і перш за все самій дисертантці. Подальших успіхів!

Кафедра журналістики та філології факультету ІФСК активно розвивається. Тож далі обов’язково будуть і захисти дисертацій.