26 січня 2023

Відбулося перше засідання клубу «Мовне коло». Проєкт реалізовується Сумською обласною організацією Національної спілки журналістів України (СООЖ НСЖУ), Сумською обласною універсальною науковою бібліотекою, кафедрою журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ.

Засідання відбулося на базі відділу обслуговування користувачів Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. У ньому взяли участь Володимир Садівничий – завідувач кафедри, голова СООЖ  НСЖУ, Алла Федорина – доцент кафедри, член секретаріату СООЖ НСЖУ, Олена Бондаренко – старший викладач кафедри, кандидат філологічних наук.

Обговорили проблемне коло подальших зібрань, акцентували увагу на екологічності мовлення, проаналізували довідкову літературу, навели приклади кричущої безграмотності, посперечалися для годиться – саме таким було перше перше засідання.

Загалом люди збираються в коло, щоб відчути підтримку, повагу, побороти сумніви й зневагу, поспілкуватися, поставити запитання чи просто посміхнутися. От саме все це й було в перший, стартовий день, засідання клубу. А воно ж відомо – як розпочнеш справу, так вона й продовжиться.

Тож мету зібрань – мотивувати, зацікавити, направити, допомогти вже дорослим людям перейти на українську мову в роботі, навчанні, спілкуванні з друзями та в сім’ї; покращити розмовні навички; ознайомити з ресурсами, які можна використовувати для переходу на українську тощо – вирішили реалізовувати в атмосфері товариськості й наполегливості, невимушеності й абсолютної відсутності примусу.

Чергове засідання клубу «Мовне коло» заплановано на 31 січня. Кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ, СООЖ НСЖУ, Сумська обласна універсальна наукова бібліотека запрошують доєднуватися всіх охочих.