Студенти-медійники – призери Олімпіади з інформаційної безпеки

06 травня 2024
Команда студентів кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ завоювала друге місце у ІІІ Всеукраїнській студентській олімпіаді «Соціоінжиніринг: шляхи та механізми захисту».

Говорили про специфіку і перспективи COIL-курсів

06 травня 2024
Асистентка кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Олена ІЩЕНКО стала спікером програми підвищення кваліфікації «Віртуальна академічна мобільність з використанням технології Collaborative Online International Learning (COIL): від ідеї до реалізації».

Потреба у глибокій спеціалізації медійників залишається актуальною

02 травня 2024
Про це говорили під час практичного онлайн заняття студентів третього курсу кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ із Геннадієм ВОРОБЙОВИМ, керівником медіакомпанії «АГП Медіа», що видає кілька спеціалізованих журналів.

Навчаємося писати: чергова зустріч у «Мовному колі»

29 квітня 2024
Традиційна зустріч у клубі «Мовне коло» відбулася на базі відділу обслуговування користувачів Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. Передавала свої знання присутнім доцентка кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Інна ГАВРИЛЮК.

Про педагогічні інновації в умовах війни доповідала представниця кафедри

26 квітня 2024
Старший викладач кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Олена БОНДАРЕНКО виступила на Х Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційний розвиток вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін», яка відбулася 26 квітня 2024 року на базі ННІ педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Наша випускниця перемогла на конкурсі журналістських робіт. Так тримати!

25 квітня 2024
Щойно стало відомо про перемогу у всеукраїнському конкурсі «Відновлення України: шлях до єдності» випускниці магістратури (2022 рік) кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Даші ЛОБАНОК.

Тепер немає осінніх канікул, можливості по маминій записці не піти на заняття, а є нові предмети, нові друзі. Усе кардинально змінилося

Новий навчальний рік. Здавалося б, нічого особливого, але тепер усе інакше. Замість уроків по 45 хвилин – пари по 80, замість однокласників – одногрупники, замість класу, в якому провчився 11 років – затишні аудиторії, замість директора школи – ректор університету, замість школи – університет. Тепер немає осінніх канікул, можливості по маминій записці не піти на заняття, нові предмети, нові друзі. Усе кардинально змінилося. Учорашні випускники подорослішали. Сьогодні вони – першокурсники, частинка нової історії кафедри журналістики та філології Сумського державного університету.

Цьогоріч кафедра прийняла 43 нових членів у свою сім’ю. Попереду на них чекають незабутні роки: нові знання та вміння, цікаві зустрічі, нові знайомства, конференції, тренінги, цікаві заходи університету, такі як «Міс СумДУ-2017», «Золотий Інтеграл», «Студденс».

Дехто зі студентів уже з перших днів поринув у бурхливе життя Альма-Матер. На День міста першокурсники взяли участь у студентській ході, де представляли свій університет. Минув лише перший тиждень їхнього студентського життя, але вони вже встигли влитися в атмосферу й описують свої враження так:

«Перший тиждень видався важким, тому що починаєш звикати до нового оточення, нової локації, нового темпу життя. Кожну хвилину відчувається відмінність від школи: якщо там поряд з дійсно важливою інформацією кожного дня на мене виливались тонни непотрібної, то в університеті я вчу лише те, що мені знадобиться і займаюсь тим, що мені подобається. Викладачі ставляться до нас ще не так суворо як могли б, але все одно відчувається, що якщо хочеш хороший бал, то бити байдики ніколи», – говорить Катерина Баєва, студентка групи ЖТ-61.

«Сумую за домом… Я з іншого міста, тому трохи тяжко. Але тут я зустріла крутих людей. Тут уже мої друзі. Це мій рідний університет і він вартий того, щоб переїхати до Сум. Я обрала професію журналіста. Подобаються дуже викладачі. Дійсно, сидіти на парах цікаво, викладачі просто чудові. СумДУ назавжди в серці», – ділиться емоціями майбутній журналіст Лариса Бабела. Наразі першокурсники готуються до найяскравішої події – конкурсу талантів «Золотий Інтеграл». Старші товариші допомагають та підтримують. Залишається тільки побажати терпіння, наснаги, посмішок та гарних оцінок!

Аліна Вакуленко, ЖТ-61