13 квітня 2018

Лекцію-дискусію "Як нами маніпулюють ЗМІ і як цьому можна зарадити?" викладач кафедри журналістики та філології Олена Євтушенко провела 13 квітня в книгарні "Є"

На зустрічі обговорили питання, що таке маніпуляція, якою вона буває, якими прийомами послуговується й чому ефективно впливає на аудиторію.

Учасники відразу могли випробувати знання на практиці: спільно з лекторкою шукали маркери маніпуляцій у журналістських текстах одного з найпопулярніших українських новинних ресурсів.

Також подискутували, як можна захистити себе від маніпулятивних впливів на рівні міжособистісного спілкування й під час споживання медіапродукції.

"Маніпуляція – це не просто обман чи брехня. Мета маніпуляції – змусити людину діяти, як вигідно маніпуляторові, і при цьому щиро вірити в самостійність прийнятих рішень, – зазначила Олена Євтушенко. – Зазвичай маніпуляція тисне на больові точки: стереотипи, емоції, страхи,  тому перед її впливом беззахисними є більшість із нас".

Джерело фото: The Sumy Post