25 вересня 2023

Тренінг для тренерів від Академії української преси «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри» став хорошим «перезавантаженням» для вже накопиченої інформації, – вважає його учасниця, доцентка кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Алла Федорина.

Яка специфіка сприйняття інформації під час війни; чому в першу чергу потрібно протидіяти – фейкам чи наративам; які методики проведення тренінгів допоможуть краще донести матеріал… Теми ніби вже не раз обговорювані, проте війна змушує їх загострювати, оновлювати, досліджувати. Саме це впродовж трьох днів демонстрували учасникам навчань тренери Тетяна Іванова, медіаекспертка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету; Андрій Юричко, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та Сергій Штурхецький, журналіст, голова Незалежної Медіа-Профспілки України.

Навчання було насиченим і теоретичними викладками, і практичними заняттями.

«У 2015 році я проходила тренінг для тренерів від АУП, – ділиться Алла Федорина. – Протягом цих років постійно накопичувала нові відомості, щоразу – свіжі приклади. Проте додати новий матеріал, а головне – систематизувати його з точки зору нових умов було справді корисно».

Медіаграмотність сьогодні дуже важлива, особливо для тих, хто працює чи працюватиме в медіа, – інформаційна війна несе загрози, яким треба протистояти, а не множити їх. Адже #Медіасвіт_веде_у_всесвіт, а він має бути мирним.