23 вересня 2023

22 вересня 2023 р. відбувся вебінар «Забезпечення якості освітніх програм у контексті євроінтеграції: екологізація, визнання, цифровізація, інклюзія», організований Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України. У ньому взяв участь завідувач кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Володимир Садівничий.

Метою заходу було поширення провідного досвіду та моніторингу результатів проєктів за напрямом «Розвиток потенціалу вищої освіти, забезпечення синергії між проєктами, що працюють у певному кластері, просування тематичних пріоритетів Програми ЄС Еразмус+, зокрема якості, цифровізації, інклюзії та екологізації вищої освіти».

Під час вебінару презентовано результати проєкту DESTIN –«Журналістська освіта задля демократії в Україні: розвиток стандартів, доброчесності та професіоналізму» (598964-EPP-1-2018-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP-DESTIN-Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism), учасником якого більше трьох років була кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ. Координатор проєкту: Університет Бат Спа (м. Бат, Велика Британія).

Нагадаємо, що проєкт DESTIN – це розвиток журналістської освіти в Україні через:

- Оновлення навчальних планів та програм із журналістики (бакалаврат і магістратура), на основі студентоорієнтованого підходу до організації навчання;

- Покращення працевлаштування студентів-журналістів та їхня міжнародна мобільність;

- Наближення програм до стандартів ЄС;

- Поглиблення їхньої інтернаціоналізації;

- Поширення медіаграмотності в суспільстві.

Власне діяльність у межах DESTIN – це:

- Сприяння розумінню громадськістю ролі журналістів у мультикультурному суспільстві;

- Налагодження стійких зв’язків між журналістською університетською спільнотою та медійним середовищем в Україні;

- Внесок стейкхолдерів у розвиток проєкту;

- Дні відкритих дверей DESTIN в українських університетах;

- Можливості навчання за онлайн-курсами з медіаграмотності, що орієнтовані на учнів середніх шкіл, студентів університетів та широкої громадськості;

- Посилення інтернаціоналізації програм та побудови професійних мереж між європейськими школами журналістики.

14 листопада 2022 р. проєкт завершився. Остаточний звіт до Виконавчого агентства Європейської Комісії з питань освіти та культури подано в квітні 2023 р. У липні отримано відповідь, що DESTIN отримав найвищу оцінку.