15 серпня 2023

У проєкті з такою назвою медіатренером зараз працює доцентка кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Алла Федорина.

У мальовничому куточку Львівщини зібралися 30 учасників, аби оволодіти засадами критичного мислення, навчитися принципам якісної фото- та відеозйомки, глибше вникнути в проблеми медіаграмотності, а ще – побувати на цікавих екскурсіях і майстер-класах.

Загалом проєкт розпочався ще в травні. Першим його етапом були шість онлайнових занять із медіаграмотності, які провели Алла Федорина та медіаексперт Сумського прес-клубу Олексій Гвоздик.

Що таке медіа та яку інформацію вони продукують? Як діє на нас дезінформація? Чим небезпечні соцмережі? Чи вміємо ми розрізняти інформування та пропаганду? Наскільки шкідлива мова ворожнечі? Всі ці та інші питання не лише обговорювалися. Учасники, яких на першому етапі було близько 60, а тепер залишилася половина найактивніших, визначили теми, цікаві їм, і об’єдналися в групи для створення вже власних тренінгових занять.

Нині ментори «приймають» домашню роботу, обговорюють презентації. Адже кожна група представить свій тренінг усім, аби потім цими матеріалами могли скористатися інші для власної роботи.

– Дуже подобається активність і зацікавленість учасників, – говорить Алла Федорина. – Сьогодні свою роботу показувала група, представлена внутрішньо переміщеними особами. Вони розповідали й про свій особистий досвід, а це – реальний життєвий матеріал, який не може не зачепити, який переконує. Тому сподіваюся, що тренінги, які проведуть учасники в своїх середовищах, будуть цікавими й дієвими.

Таке спілкування стало можливим завдяки підтримці Федерального уряду Німеччини, а передусім громадській організації IDEM – Інституту демократії, засобів масової інформації та культурного обміну (Берлін), який уже впродовж багатьох років стверджує меседж нашої кафедри – #Медіасвіт_веде_всесвіт.