08 серпня 2023

9 серпня – Всесвітній день книголюбів. Уперше його почали святкувати у США. І хоча до сьогодні не відоме імʼя людини, якій належить ідея запровадження свята, кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ відчуває особливій пієтет до такої події.

Саме 9 серпня відбувається символічне єднання книголюбів усього світу, що прагнуть засвідчити високу місію книги.

Світовій історії відомі найбільш «одержимі читачі», котрі пізнали смак читацького задоволення, – Цицерон, Рауль Леонор Ліньєроль, Ярослав Мудрий.

Найпопулярнішими книгами у світі вважають Біблію, «Цитати Мао Цзедуна», романи Дж. Роулінг «Гаррі Поттер», Дж. Р. Р. Толкіна «Володар перснів». До речі, остання книга потрапила у фокус читацьких зацікавлень та є однією з улюблених у викладачки кафедри журналістики та філології Олени Іщенко.

Бліцопитування викладачів кафедри показало, що вони мають свої читацькі уподобання й улюблені книги. Олена Бондаренко серед улюблених книг без вагань назвала роман Ш. Бронте «Джейн Ейр», Інна Сипченко обожнює творчість Е. Гемінґвея, зокрема книгу спогадів «Свято, яке завжди з тобою», а Ірина Жиленко стверджує, що її «улюблена книга – та, котру вона читає на сьогодні». Ярослав Яненко, розкриваючи свої читацькі вподобання, поділився роздумами: «Мені завжди важко було визначити одну-єдину улюблену книгу. Недарма ще Фома Аквінський казав: “Я побоююся людини однієї книги”. Визначити улюбленого письменника простіше – зазвичай це той, чиїх книжок ти прочитав найбільше в останні роки. Для мене це – британський письменник Джо Аберкромбі. За останні пару років я прочитав десяток його книжок, останню –  "Мудрість натовпу", – цього літа. Рекомендую».

Як же краще відсвяткувати Всесвітній день книголюбів? Звичайно, виділити час для читання улюбленої книги або дібрати до душі нову книжку. Або знайти альтернативний варіант консолідуватися з книголюбами світу – купити книгу для себе чи свого друга, прогулятися книжковим магазином, відвідати бібліотеку чи віртуально помандрувати спеціалізованими вебсайтами, прогулятися описаними авторами місцями сюжетних подій, влаштувати книжкову фотосесію, стилізувати свій образ під якогось персонажа. Фантазуйте!

Памʼятаймо, що книга відкриває цілий світ, зокрема і той шлях, де #медіасвіт_веде_у_всесвіт!