Пантелеймон Куліш – новатор і подвижник, «батько» українського роману та «кулішівки», на думку Івана Франка – «перворядна звізда в нашому письменстві». Коли говоримо про Куліша, то в контексті з поняттями «робота» і «творчість» органічно вживаємо відповідники «вперше» та «Україна». Тож не дивно, що ця постать цікавила науковців у всі часи. Феномен Куліша цікавий і сучасним дослідникам, а особливо його землякам-науковцям, які живуть у Сумах і працюють у місцевих вищих навчальних закладах.

До розмови студенти спеціальності «Журналістика» Сумського державного університету запросили В’ячеслава АРТЮХА – кандидат філософських наук, доцента Сумського державного університету, Сергія П’ЯТАЧЕНКА – кандидата філологічних наук та доктора філологічних наук Олексія ВЕРТІЯ.