Юлія зовсім недавно переступила поріг університету, а вже може похвалитися чималим досвідом роботи на телебаченні.

У 2015 році здобула на кафедрі журналістики та філології СумДУ диплом бакалавра за спеціальністю «Журналістика», а в 2017 закінчила магістратуру з «Медіакомунікацій».

Уже на третьому курсі дівчина отримала посаду ведучої ранкового розважального шоу на «UA: Суми», де провела 114 двогодинних прямих ефірів.

Згодом перейшла від розважальної журналістики до соціальної. Останні півтора року Юлія Дунаєвська працює сценаристом і телеведучою програми «Служба розшуку дітей» на «Магнолія – ТВ»: організовує зйомки, роботу з респондентами та запис інтерв’ю, створює сценарії, працює в студії, консультує на гарячій лінії програми, начитує закадровий текст, комунікує з медіапартнерами стосовно трансляцій.

Зрештою ми отримуємо стільки, скільки готові прийняти

— Мабуть, журналістиці треба навчатися постійно, – це дуже різнопланова й гнучка професія. На мою думку, університет – правильно обрана точка відліку. Практика – дуже важливо, але журналіст, який безпосередньо впливає на формування громадської думки, перш за все, сам має бути освіченою і ерудованою людиною.

Основи філософії, політології, психологія, релігія, український правопис та література, зарубіжна література – ці знання я поглибила або отримала в університеті. А пари з «Комунікаційних технологій» Тетяни Василівни Кузнєцової та з «Теорії масової комунікації» Чубура Василя Васильовича кардинально змінили моє ставлення до багатьох звичних речей.

Так само з основними поняттями та жанрами телебачення я ознайомилася на парах Інни Леонідівни Гаврилюк, що, звісно, допомогло мені швидше зорієнтуватися на практиці та включитися в робочий процес.

Зрештою, ми отримуємо стільки, скільки готові прийняти. Тож, у більшості все залежить від самих студентів – їхнього бажання й активності. Важливо, що викладачі нашої кафедри в цьому завжди йдуть назустріч, а суперсучасні теле- та радіостудії відкриті для студентів і поза парами.

Каріна Хачатар'ян, ЖТ-61