Нещодавно в мережі відбувся онлайн-кубок із шахів, у якому взяв участь доцент кафедри журналістики та філології СумДУ, керівник секції «Реклама і зв’язки з громадськістю» Ярослав Яненко. Він посів 24-е місце серед 517 учасників. Цікавинкою ІІ Всеукраїнського онлайн-кубка з шахів стала можливість позмагатися з майстрами й гройсмейстерами. Саме такий формат дозволяє відточути власну майстерність у боротьбі з гравцями з різних куточків країни. Пан Ярослав розповів трохи детальніше про саме змагання.

- Які Ваші враження від онлайн-турніру?
- На онлайн-ресурсах щодня відбуваються сотні турнірів, але більшість із них неофіційні, без призів, без певного статусу. Тренувальні, так би мовити. І я радію за українські шахи, радію, що з’явився Всеукраїнський онлайн-кубок, який відбувся вже двічі. Організатори обіцяють проводити його щомісяця, тому шукають спонсорів і партнерів. Чудово, що до змагань долучаються професійні українські шахісти – майстри, міжнародні майстри, гросмейстери. - Яка відмінність онлайн-гри від офлайн? - Формат онлайн-кубка «арена» – це те, що навряд чи можна відтворити в офлайні. Є певний час, відведений на гру (тут було 100 хвилин). Кожен шахіст грає стільки партій, скільки забажає і встигне за час змагань. Тут важливо, не скільки партій програв, а скільки виграв.

- То який же секрет перемоги? - Для досягнення результату доводиться ризикувати. Наприклад, якщо на партію за регламентом відведено п’ять хвилин, то кожен шахіст може активувати режим «берсерк» – тоді йому на партію буде відведено лише дві з половиною хвилини. Так, тут можна витратити свій час і програти, але в разі перемоги можна отримати вдвічі більше очок, ніж за звичайну партію. До речі, я всі партії грав у цьому режимі. Якщо хочеш виграти, то ризикувати доводиться й у виборі шахових дебютів, адже є не тільки різні види початків, де кожен із гравців має однакові шанси на перемогу. Такі шахові початки називають «гамбіти». Після турніру я підрахував: 7 із 10 моїх перемог одержані саме в гамбітах.

- Як давно Ви займаєтеся шахами?
- Грати мене навчив батько ще в дошкільному віці. У школі займався в шаховому гуртку, брав участь у змаганнях. Коли був старшокласником, то виграв Кубок міста Охтирка з шахів. Тоді обіграв не тільки однолітків, а й дорослих досвідчених місцевих шахістів. Як приз отримав сувенірні шахи української тематики – там були фігурки козаків, бандуристів тощо.

- Чи є гравець у шахи, яким Ви захоплюєтеся?
- У нашому шаховому гуртку був тренер – учитель історії, у якого не було обох рук, а лише протез, яким він пересував фігурки. Він вчив нас, хлопчаків, ніколи не здаватися – і словами, і власним прикладом. Він багато зробив для розвитку шахів в Охтирці. На пам’ятнику біля його могили зображені шахові фігури.

- Що зручніше: грати в онлайні чи офлайні?
- Останній раз я грав у шахи офлайн на змаганнях за наш факультет (прим. факультет іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ) рік тому. А потім почався карантин, тоді ж онлайн-шахи отримали значний розвиток. Раптом виявив, що на популярних онлайн-ресурсах грають шахісти зі всього світу, їх сотні тисяч. Це зручно й відкриває безліч можливостей. Тож мені здається, що майбутнє за онлайн-шахами!

Онлайн-турніри справді здобувають популярність. Причина не лише в карантинних обмеженнях, а й у зручності проведення. Якщо є бажання, то можливість пограти точно знайдеться. Бажаємо Ярославу Яненку нових шахових перемог на онлайн та офлайн-кубках!

Зореслава Шеденко, ЖТ-81

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус «Г», поверх 11

E-mail: [email protected]

Телефон: +380-542-33-02-25, +380-542-68-78-50

Web: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри журналістики та філології посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.