Аспірант, викладач-стажист

Тема дисертації: «Сугестія як засіб формування громадської думки в сучасних англомовних інтернет-виданнях: інформаційно-комунікаційні стратегії та способи їх реалізації».

Науковий керівник: д-р філол. наук, професор Олена Ткаченко.

Наукові інтереси: медіалінгвістика, соціально-комунікаційні технології, формування громадської думки, медіапсихологія.

eSSUIR

Освіта: Сумський державний університет, 2008 р., «Переклад».

Досвід роботи:
2008–2018: Сумський державний університет, викладач кафедри германської філології;
2018–т.ч.: Сумський державний університет, аспірант;
2020–т.ч.: Сумський державний університет, викладач-стажист кафедри журналістики та філології.

Науково-дослідні роботи:
Виконавець науково-дослідної роботи другої половини дня: «Особливості формування національного інформаційного простору України: від радянської системи ЗМІ до демократичної моделі», від 2015 р. (номер державної реєстрації 0115U001713).

• Руденко Н. Маркери стереотипізації англомовних медіатекстів. Дослідження різних напрямів розвитку філологічних наук. Міжнародна науково-практична конференція. Одеса: Південноукраїнська організація «Центр філологічних досліджень», 2017. С. 144–147.
  • Руденко Н. Метафора як сугестивний засіб конструювання оцінних суджень (на матеріалі електронних газет «USA today» та «China daily»). International scientific and practical conference «Philology in EU countries and Ukraine at the modern stage»: Conference proceedings. Baia Mare: Izdevnieciba «Baltija Publishing», 2018. P. 195–198.
  • Руденко Н. Психологічні механізми медіасугестії в контенті електронної газети «The Guardian» (за 18.03.2018). Журналістська освіта в Україні: світові професійні стандарти: матеріали XIV Всеукраїнської науково-практичної конференції. Суми: СумДУ, 2018. С. 22–24.
  • Руденко Н. Візуальні засоби екстралінгвістичного рівня медіасугестії (на матеріалі англомовних інтернет-видань). Журналістська освіта в Україні: світові професійні стандарти : Матеріали XV Всеукраїнської науково-практичної конференції. Суми : СумДУ, 2019. С. 35–37.
  • Руденко Н. Інтимізація та діалогізація як стратегії підвищення сугестивної впливогенності повідомлення. Журналістська освіта в Україні: світові професійні стандарти: матеріали XVІ Всеукраїнської науково-практичної конференції. Суми: СумДУ, 2020.  С. 115–118.

«EUfactcheck: a pan-european project. Efficiency, fact-checking, ethics» (листопад, 2020 р.).
«Mobile journalism» (лютий, 2021 р.).

«Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм») – проєкт ЄС ЕРАЗМУС+, № 598964-EPP-1-2018-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP, 2018–2021 рр. Координатор програми – Університет Бат Спа (Великобританія).
«Distance education: innovative methods and digital technologies» (Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University, Польща, стажування лютий–березень 2021 р.)