25 вересня 2019

Студенти й викладачі кафедри журналістики та філології відвідали презентацію книги українського журналіста, публіциста, історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Презентація відбулася в бібліотечному корпусі СумДУ

Вахтанг Кіпіані розповів студентам-журналістам, що над книгою працював близько двадцяти років. У ній зібрано документи з шеститомної кримінальної справи Василя Стуса, що зберігається в колишньому архіві КДБ УРСР. Книга також містить кілька статей самого Вахтанга Кіпіані й останні нотатки Василя Стуса з в’язниці.

- Ця книга була спробою показати життя Стуса від арешту до смерті й контраверсії навколо цієї смерті, – зазначив автор.

За словами Вахтанга Кіпіані, книга є дуже популярною. Проте зараз її розповсюдження під загрозою «завмирання»: тодішній адвокат Василя Стуса й теперішній політичний діяч Віктор Медведчук звинувачує автора в тому, що той обмовив його, тож подав позов до суду та вимагає заборонити поширення видання.

Журналіст поділився думками про інтерпретацію історії деякими політичними діячами:

- Нас дурять, причому із «найкращих» міркувань, для того щоб ми жили міфами.

Вахтанг Кіпіані наголосив на важливості розгляду й дослідження цієї та подібних тем, якими позначена наша історія, особливо це стосується журналістів.