02 квітня 2023

Доцентка кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ, експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика  Алла Федорина провела заняття з медіаграмотності в регіональному центрі підвищення кваліфікації Сумської обласної державної адміністрації.

Майже 50 державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в межах підвищення кваліфікації обговорили актуальну тему медіаманіпуляцій, розрізняли на прикладах інформування та пропаганду, розпізнавали фейки, обговорювали механізми, які застосовує для облудного інформування росія.

– Метою програми, – розповідає  Світлана Ситник,  методистка навчального відділу Центру, – є формування поглибленого розуміння ролі масмедіа в керуванні свідомістю, сутності пропаганди та механізмів її впливу; розвиток критичного мислення для роботи з різноманітними медіаповідомленнями тощо.

Начальниця відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко у відгуку підсумувала три дні роботи:

– Навчання вкрай потрібне, зокрема, під час збройної агресії росії, під час інформаційної війни та засилля дезінформації, медіаманіпуляцій, котрі розповсюджує ворог. Всі теми цікаві й важливі.

А всі проблеми інформаційного впливу ворога потребують уваги та вивчення українцями, а передусім – журналістами та майбутніми журналістами. Адже лише прозорий  #Медіасвіт_веде_у_всесвіт, деформований – зовсім у іншому напрямку.