Заслужений журналіст України

Посада: доцент кафедри журналістики та філології.

Основні дисципліни: журналістські жанри (змістові модулі «Інформаційні жанри», «Аналітичні жанри», «Журналістське розслідування»); прес-служби та інформаційні агентства; репортерська праця; медіакритика; медіамайстерність.

Наукові інтереси: медіакритика, місцеві та регіональні видання в системі комунікації.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; телефон +380-542-33-02-25;  Telegram – alla_fedoryna; кабінет: Г-1111.

Закінчила з відзнакою факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «журналістика» (1980 р.). Працювала за фахом у газетах «Червоний промінь», «Добрий день», «Сумщиина», «Благовіст», інших; на обласному телебаченні. 1997–2015 роки – власний кореспондент у Сумській області всеукраїнського видання «Україна молода». Зараз – співредактор сайту Сумського прес-клубу «Медіаколо». Упродовж 2005–2020 рр. за сумісництвом, з 2021 року на постійній основі – викладач кафедри журналістики та філології СумДУ. Практикуюча журналістка.

Освіта: Київський державний університет імені Тараса Шевченка, 1980, «Журналістика».

Науково-дослідні роботи: виконавець науково-дослідної роботи другої половини дня «Сучасний масовокомунікаційний простір: історія, реалії, перспективи», 2021–2025 рр.  (номер державної реєстрації 0121U111164).

• Садівничий В. О. Ярова А. Г., Федорина А. О. Джерела інформації з-за лінії розмежування: деонтологійна дилема журналістики. Образ : науковий журнал. Суми ; Київ, 2021. Випуск 3 (37). С. 73–79 (фахове видання).

• «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» – проєкт Інституту демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад» – проєкт  Асоціації професійних журналістів і рекламістів Житомирщини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • «Belarus media hub» – проєкт IDEM (німецький Інститут демократії, засобів масової інформації та культурного обміну).

• «Європейські стандарти друкованої преси. Менеджмент та маркетинг газет» (Фонд Конрада Аденауера, Академія української преси, сертифікат від 5 грудня 2018 р.).
  • «Як викладати журналістику конфлікту» (Український інститут медіа та комунікацій за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, сертифікат від листопада 2019 р.)

• Співзасновник і координаторка ГО «Сумський прес-клуб».
  • Координаторка регіональної експертної групи  Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
    Керівниця та учасниця низки медіапроєктів: «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян»; «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики»; «Медіа-тренінги – від конфлікту до вирішення».
  • Медіатренерка та медіаекспертка.

• Лауреат обласної премії імені Пилипа Рудя в галузі журналістики (1993 р.).
  • Відзнака «Журналіст року» Національної спілки журналістів України (2001 р.).
  • Відзнака «Золота зірка журналістики» Національної спілки журналістів України (2005 р.).
  • Почесне  звання «Заслужений журналіст України» (2008 р.).
  • Почесна відзнака «За заслуги в громадській діяльності» громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації (2010 р.).