Журналіст, кореспондент, радіо- та телеведучий, мандрівник та випускник 2018 року кафедри журналістики та філології СумДУ – Олександр Ковальов. Саме про цього талановитого юнака наша наступна історія.

До команди «UA: Суми» приєднався наприкінці 2016 року, де майже два роки працював ведучим ранкової програми «На часі ранок». У 2018 році працював на Українському радіо «Культура». За час роботи жодної відпустки не провів в Україні та автостопом проїхав понад 10 країн.

Олександр навчався на рекламіста-піарника, але працювати почав не за спеціальністю. Це була робота журналіста на приватному телеканалі.

– На цьому каналі прагнули продати якомога більше ефірного часу, перетворюючи звичайні новини на випуски із замовними сюжетами, а авторські програми – на комплементарні інтерв’ю. Тож саме там я зрозумів, як працює реклама й піар на телебаченні.

Пішов звідти, бо було багато проблем, одна з яких – відсутність можливості професійно розвиватися. Тоді, маючи бажання вчитися чомусь новому, пішов на «UA: Суми», де знають і поважають стандарти журналістики та приділяють увагу професійному розвитку.

У 2018 році закінчив університет і переїхав до Києва. Почав працювати паралельно на двох роботах. У будні на інформаційному каналі «4 канал». На вихідних вів ранкову програму на радіо «Культура». Влітку 2020 перейшов на телеканал «1+1». Зараз працює кореспондентом ранкової програми «Сніданок».

Під час навчання активно брав участь у громадському житті університету. Ще на другому курсі Олександра обрали студентським деканом факультету ІФСК.

«1401 – місце зустрічі найкрутіших студентів та креативу»

– Я практично жив в університеті, а точніше – у невеличкій кімнатці на 14-му поверсі. Ще одне місце сили – гуртожиток й усі наші ІФСК-ашні студенти, які там жили.

Зараз випускник постійно підтримує зв'язок із викладачами. Із кимось лайком, з кимось – відповіддю на сторіс, а з кимось періодично спілкується у соцмережах чи телефоном.

– У нас чимало хороших людей, з якими є про що поговорити і за межами аудиторій. Завжди вдячним усім, хто слідкує за моєю роботою, підтримує і дає поради.

«Не обмежуйте себе лише навчанням в універі. Курси, лекції чи підробіток за фахом – все це додаткова можливість швидше знайти роботу згодом»

Олександр радить студентам сподіватися лише на себе. Не чекати, що викладачі навчать усьому чи влаштують на роботу, та не розчаровуватися, якщо так не сталося.

– Усе залежить тільки від вас! Якщо вам подобається спеціальність і ви точно вирішили працювати в обраній сфері – не обмежуйте себе лише навчанням в універі. Курси, лекції чи підробіток за фахом – все це додаткова можливість швидше знайти роботу згодом. І звісно ж, після пандемії беріть участь в університетських заходах, ходіть на «столовку», заходьте в гості до друзів із гуртожитка і не забувайте про студентське самоврядування!