Анастасія шукає теми, героїв, експертів для сюжетів, пише сюжети та знімає їх, начитує сюжети, думає сюжетами. «Інколи, – говорить, – здається, що я і є сюжет».

Анастасія Вихрова у 2019 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Журналістика». За ці роки сягнула неймовірних висот. Одразу після закінчення університету працювала в прес-службі депутата Київської міської ради. Останні два роки працює на ТРК «Україна» журналісткою. У 2018-му номінована премією «Євромайдан-SOS».

– Писати в газету чи на сайт мені було не цікаво. Хотіла, щоб мене не просто читали, а ще й чули, бачили... Тому обрала телевізійний напрям. Із сюжетами працювала завжди. Це звичайний матеріал, написаний за всіма правилами журналістики. Просто на виході ми його можемо побачити – таке собі мінікіно.

У СумДУ Настя пішла, бо спочатку привабив зовні. Ще в шкільні роки виступала там з агітаційною бригадою. Тоді цей заклад здавався дівчині чимось величезним і неосяжним, від якого аж віяло можливостями. Анастасія ще не знала, ким хоче бути, але мріяла саме про цей університет, бо знала – він у топі. 

Документи подавала на три спеціальності, дуже далекі від журналістики. У підсумку обрала саме її, бо хотілося подорожувати, спілкуватися з крутими людьми й ходити на цікаві «івенти».

– Загалом, навчання було цікавим. Особливо подобалися заняття, де було багато практики. Наприклад, фотожурналістика. Саме на цих парах я отримала базові знання про кадр та його побудову. І нині сама з легкістю можу стати за камеру.

До речі, зйомка концертів, фестивалів, змагань чи майстер-класів – це ще один заробіток випускниці як операторки.

–  Викладачів пам’ятаю майже всіх. Ганна Калантаєвська була на першому курсі нам як мама. Денис Конєв учив працювати з програмами звукозапису, монтажу та фотошопу. З Аллою Федориною поїхала в свій перший прес-тур, і тепер спокійно подорожую Україною. На парах Раїси Стоян відзняла перші ролики, а в телестудії взяла перші інтерв’ю.

Анастасія наголошує на тому, що складності були й будуть завжди. Просто з часом людина починає сприймати їх по-іншому. На початку роботи найбільша складність – нестача практики.

Не варто заучувати предмети, намагайтеся їх зрозуміти

– Студентам-журналістам зі свого досвіду раджу вчити англійську мову. Якщо, звичайно, хочете крутих закордонних відряджень і високу зарплату. Не варто заучувати предмети, намагайтеся їх зрозуміти. На роботі у вас не запитуватимуть визначення. Від вас вимагатимуть швидкого та якісного результату. Більше практики й комунікації з людьми!

Владислава Кріцька, група ЖТ-81

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус «Г», поверх 11

E-mail: [email protected]

Телефон: +380-542-33-02-25, +380-542-68-78-50

Web: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри журналістики та філології посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.