2004

У Сумському державному університеті 21 червня створена кафедра журналістики та філології.

Тоді ми мали тільки одну спеціальність - "Журналістика" і могли готувати лише бакалаврів.

Здійснили перший набір студентів.

Випустили перших бакалаврів спеціальності "Журналістика.

На кафедрі запрацювала радіостудія.

Відкрили магістратуру зі спеціальності "Журналістика".

Здійснили перший випуск магістрів.

Відкрили аспірантуру зі спеціальності "Журналістика".

Відкрили бакалавратуру зі спеціальності "Реклама і зв'язки з громадськістю" та магістратуру з "Медіакомунікацій".

30 січня відкрили потужну навчальну телестудію (сьогодні - СтудTV "11 поверх").

Провели перший Молодіжний фестиваль реклами "Восьма барва".

Захистилися перші аспіранти нашої кафедри.

Провели свою першу літню школу (в межах проєкту Євросоюзу Темпус IV “Крос–медіа та якісна журналістика” (CuQ)).

Випустили перших бакалаврів спеціальності "Реклама і зв'язки з громадськістю".

Відкрили за цією спеціальністю магістратуру.

2017

Відкрили Центр медіа та інформаційної грамотності (за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні та громадської організації “Медіакомпас”).

Провели Міжнародну школу блогерів та громадських журналістів (за підтримки за підтримки ГО “Інститут розвитку регіональної преси“ (Київ) та “Інтерлінк Академії” (Гамбург, Німеччина)).

Розпочали співробітництво з Вищою лінгвістичною школою у Ченстохові (Республіка Польща).

Німецькі журналісти провели тренінги в рамках проєкту ЄС Association4U.

2018

Провели Літню школу блогерів та громадських журналістів (за підтримки за підтримки ГО “Інститут розвитку регіональної преси“ (Київ) та “Інтерлінк Академії” (Гамбург, Німеччина)).

Троє викладачів кафедри – доцент кафедри Ярослав Яненко, старші викладачі Олена Євтушенко і Юлія Козир – стали переможцями конкурсу "Кращий викладач очима студентів".

Студентка-журналістка Каріна Хачатар'ян отримала стипендію Кабінету Міністрів України.

Провели цикл тренінгів за підтримки ГО «Медіакомпас», Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

2019

Розпочали учать у міжнародному проєкті ЕRASMUS+ KA 2 «DESTIN» – «Journalism Education for Democracy in Ukraine».

Провели Літню школу молодих журналістів, що є спільним проєктом Interlink Academy (м. Гамбург, Німеччина), Сумського державного університету та громадської організації «МедіаКомпас».

Організували та провели конкурс газет, радіопрограм та сайтів шкільних закладів Сумської області (спільно з ГО «Медіакомпас» у партнерстві з ГО «Сумський прес-клуб», управлінням освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації).

Провели тренінги для тренерів за програмою «Медіаграмотність у регіонах України», що є спільним проєктом Іnterlink Academy (Німеччина, м.Гамбург) та «МедіаКомпас» (м. Суми).

На базі кафедри відбулося засідання науково-методичної комісії з журналістики. Говорили про нові засади вищої освіти для студентів спеціальності «Журналістика» та запровадження їх у практику.

Провели Міжнародну наукову конференцію «Між хутором і світом: культурницька місія Пантелеймона Куліша».

Доцент кафедри Ярослав Яненко отримав диплом І ступеня переможця загальноуніверситетського конкурсу «Кращі науково-педагогічні працівники СумДУ».

Троє викладачів кафедри – доцент кафедри Інна Гаврилюк, старші викладачі Олена Євтушенко і Юлія Козир – стали переможцями конкурсу "Кращий викладач очима студентів".

Сьогодні

Студенти-журналісти щороку перемагають на всеукраїнських олімпіадах із журналістики, реклами і зв'язків з громадськістю, всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт із соціальних комунікацій, української мови та літератури, видавничої справи та редагування тощо.

Ми підтримуємо зв’язки з Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, університетами Польщі, Німеччини, Швеції, а також зі ЗМІ Сумщини, щоб наші студенти та викладачі могли обмінюватися знаннями з іншими фахівцями.

Лекції нашим студентам читали:

• Філіція Мітчел – професор Вашингтонського університету (США);
  • Володимир Різун – доктор філологічних наук, професор, директор Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  • Тоні Хоусон – ірландський журналіст-міжнародник;
  • Андрій Куликов – співробітник служби Бі-Бі-Сі, ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV;
  • Микола Тимошик – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри видавничої справи та редагування Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  • Наталія Непийвода – доктор філологічних наук, професор кафедри мови і стилістики Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Тренінги для наших студентів проводили:

• Андрій Куликов – журналіст, радіоведучий, медіаексперт, голова правління ГО «Громадське радіо»;
  • Інна Кузнецова – головний редактор Київського бюро «Радіо Свобода»;
  • Олександр Гороховський – керівник проєкту «БезБрехні», виконавчий директор ГО «Центр аналітики і розслідувань»;
  • Вадим Лубчак – головний редактор сайту телеканалу іномовлення України UATV;
  • Валерій Іванов -  доктор філологічних наук, професор, президент Академії української преси, завідувач кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Інна Пенчук – професор, завідувач кафедри журналістики Класичного приватного університету (Запоріжжя), автор і ведуча телепрограми для дітей «Маленькі дорослі» на «Телеканал Z»;
  • Володимир Рудика – засновник і керівник рекламного агентства «RG Region», рекламіст-практик;
  • Віталій Жугай – кандидат філологічних наук, адміністративний директор Центру демократії та верховенства права, керівник Центру допомоги журналістам;
  • Андрій Юричко – медіатренер, кандидат філологічних наук, асистент кафедри періодичної преси КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Микола Тимченко – більд-редактор газети "День", фотограф.