21 травня 2019

На кафедрі журналістики та філології відбулося нагородження переможців конкурсу газет, радіопрограм та сайтів шкільних закладів Сумської області

Конкурс має на меті посилювати інтерес школярів до фаху журналіста й розвивати медіа-освіту на Сумщині.

Організатор заходу – ГО «Медіакомпас» у партнерстві з ГО «Сумський прес-клуб», управлінням освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, кафедрою журналістики та філології СумДУ.

Заявки на участь подали 22 навчальних заклади. Переможців визначали в низці номінацій.

У номінації «Краща шкільна газета» перемогли:

І місце – «Гімназія» (Сумська гімназія №1);

ІІ місце – «Кебета» (Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей);

ІІІ місце – «School-Інформ» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради).

У номінації «Краща шкільна радіопередача» на розгляд журі подана лише одна робота – передача «Наше шкільне життя» (Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка). Журі відзначило авторський колектив грамотою за творчий пошук.

Переможці в номінації «Кращий шкільний сайт»:

І місце – Буринська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1 імені В. М. Кравченка;

ІІ місце – Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою;

ІІІ місце – Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей.

У номінації «Кращий тематичний випуск шкільної газети» найвищі оцінки отримали:

І місце – «Гімназія» (Сумська гімназія №1 м. Суми);

ІІ місце – «Шкільні теревені» (Стецьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів);

ІІІ місце – «Мудрагелі» (Хмелівський навчально-виховний комплекс Роменської районної ради).

У номінації «Креативний випуск шкільної газети» перемогли:

І місце – «Гімназія» (Комунальна установа Сумська гімназія №1 м. Суми);

ІІ місце – «School-Інформ» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка);

ІІІ місце – «Палітра шкільного життя» (Лебединська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат).

У номінації «Найактуальніше публікація» лідерами стали:

І місце – Ліна Герасименко, «Кебета» (Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей);

ІІ місце – Еліна Козупиця, «Шкільні теревені» (Стецьківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Анна Непокритова, «Кебета» (Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей);

ІІІ місце – Н. Василенко, Беївський навчально-виховний комплекс: Беївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – Беївський дошкільний навчальний заклад, Липоводолинський р-н.

У номінації «Кращий автор шкільної газети» перемогу отримали учениці Сумської гімназії №1 Аріна Орєхова, Олена Штокало, Валерія Норик, які посіли І, ІІ і ІІІ місця відповідно.

У номінації «Кращий автор шкільного сайту» – два призових місця:

І місце – Карина Горюнова (Шосткинський ліцей-інтернату спортивного профілю);

ІІ місце – Владлена Косогова (Буринська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 1 імені В. М. Кравченка).

Також учасникам вручали спеціальні відзнаки від оргкомітету й журі. Школярі та їхні наставники отримали грамоти, книги, канцтовари та інші подарунки. Голова ГО «Медіакомпас», проф., завідувач кафедри журналістики та філології СумДУ Олена Ткаченко зазначила, що конкурс проводитиметься й наступного року й закликала учасників надсилати відгуки, побажання та пропозиції на електронну пошту організації, щоб оргкомітет урахував їх у майбутньому.

Нагадаємо, що ГО «Медіакомпас» реалізує проект «Регіональний професійний центр базової медіаосвіти», що підтримується Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.