Дата публікації:
07 березня 2025
Кількість переглядів:
62
Поділитися:

На кафедрі журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ пройшла конференція-захист наукових робіт студентів, учасників І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей.

Здобувачі освіти, які навчаються на різних ОПП, різних курсах, за різними формами презентували напрацювання за галузями знань «Українська мова та література (з методиками їх викладання)» і «Соціолінгвістика» та за спеціальністю «Журналістика».

Молоді дослідники української мови та літератури презентували напрацювання про творчість Макса Кіндрука в контексті сучасної української прози, жанрово-стильові особливості есеїв у доробку Оксани Забужко, про національні особливості світосприйняття й естетику героїчного в українських народних думах та казахському епосі тощо.

Ті, хто вивчав соціолінгвістику, зупинилися на засобах вираження емпатії в сучасній англійській художній прозі, політичному гуморі та його особливостях у дипломатичному дискурсі, на особливості використання лексичних інновацій та сленгу в інтернаціональних мемах тощо.

Дослідники журналістики та соціокомунікаційних процесів зосередились на темах соціальної реклами щодо екології та протидії домашньому насиллю, тенденціях розвитку та соціокомунікаційній ролі гіперлокальних медіа, на питаннях етики та відповідальності українських інтернет журналістів, особливостях футбольних інтерв’ю тощо.

Переможцями за результатами оцінювання робіт та їх захисту стали:

  • Галузь знань «Українська мова та література (з методиками їх викладання)» – Анна Оропай («Жанрово-стильові особливості есе у доробку Оксани Забужко»);
  • Галузь знань «Соціолігвістика» – Валентина Ребенок («Особливості використання лексичних інновацій та сленгу в інтернаціональних мемах») та Анна Рогуля («Вербальні засоби вираження гендерних ролей в корпусах англомовних художніх текстів»);
  • Спеціальність «Журналістика» – Діана Гостєва («Гіперлокальні медіа: тенденції розвитку, соціокомунікативна роль (на прикладі тростянецької міської ОТГ)») та Олена Лобанова («Особливості футбольного інтерв’ю: взаємодія спортивного журналіста та спортсмена»).

– Загалом роботи показали, що соціолінгвістика – це не просто наука про мову, а потужний інструмент для аналізу суспільних процесів! – зазначила Олена БОНДАРЕНКО, голова конкурсної підкомісії галузі знань «Соціолінгвістика», кандидатка філологічних наук.

Під час проведення конференції-захисту шляхом відкритого голосування визначали доповіді, які найбільше вплинули на всіх присутніх учасників заходу – студентів, наукових керівників, викладачів, членів конкурсних комісій. Своєрідні призи глядацьких симпатій здобули Денис Терновой, Діана Гостєва, Валентина Ребенок.

– Вважаю, що студентська наукова робота відкриває безліч можливостей здобувачам освіти для досягнення ними успіху. Як студенти кафедри журналістики та філології, так і представники інших спеціальностей, які долучилися до конкурсу-захисту своїх наукових пошуків, виявили захоплення тематикою, яку вони обрали. Тішить, що молоді дослідники отримали поради і консультації від старших колег, повірили у власні сили. Відчутно, що переможці (а вони усі є переможцями, адже сміливо включилися у науковий бомонд) відчули радість від самого процесу наукової праці. Тож хочеться побажати їм упевнено крокувати і не зупинятися на цьому важкому, але благородному шляху наукових устремлінь! – резюмувала Ірина ЖИЛЕНКО, професор, доктор наук, заступник з наукової роботи завідувача кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус «Г», поверх 11

E-mail: [email protected]

Телефон: +380-542-33-02-25, +380-542-68-78-50

Web: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри журналістики та філології посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.