16 листопада 2022

Аспірант, асистент кафедри журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ Олександр Горда взяв учать у віртуальному курсі «Virtual Class on Grant-Funded Research» у межах проєкту «Enhancement of The PhD Students Potential for Qualitative Research in Ukraine».

Координатор курсу – Чеський університет природничих наук (м. Прага). Проєкт реалізували Сумський державний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Сумський національний аграрний університет, Поліський національний університет, Чернігівський політехнічний національний університет. Спікерами стали такі науковці: професор Давид Херак, доценти Авраам Кабутей, Володимир Кріпль, Тетяна Усюк та Наталія Дуброва.

Прикметно, що проєкт створений для здобувачів, які ще навчаються і, водночас, для тих, хто вже закінчив аспірантуру. Мета курсу – допомогти молодим науковцям зорієнтуватись у просторі міжнародного співробітництва у сфері освіти, отримати доступ до інноваційних технологій або знайти іноземного наставника. Проєкт «Enhancement of The PhD Students Potential for Qualitative Research in Ukraine» сприяє інтеграції національної системи вищої освіти в єдиний Європейський науково-педагогічний простір, адже зміцнює наукові зв’язки України й Чеської республіки.

– Віртуальний клас став прикладом для створення глибоких і ретельно продуманих навчальних програм. Кількість корисних завдань і тестів під час навчання дозволяє зрозуміти як краще підготуватися для отримання гранту. Тепер маю цінний практичний досвід, – поділився враженнями Олександр Горда.

Нагадуємо, що вивчення європейського досвіду підготовки аспірантів – це пріоритетний напрям кафедри журналістики та філології СумДУ. Це той шлях, яким #медіасвіт_веде_у_всесвіт.