Не журналістами єдиними… Проект #НашіЯскраві розширює кордони. І якщо минулу нашу випускницю ви добре знаєте як викладача кафедри, то Богдан відомий із екранів телевізора. Однак програм не новинних. Історія ця про «топові» молодіжні серіали, круті відео, вайни й майже мільйонну аудиторію в Instagram.

Сумський державний університет за спеціальністю «Журналістика» Богдан Шелудяк закінчив у 2014 році. То був щедрий на гарних студентів випуск. Однак отримання диплому хлопець чекати не став. Працював уже з другого курсу.

Спочатку – у відділі інформаційної діяльності СумДУ, де готував матеріали для корпоративного сайту. Згодом став ведучим спортивних новин на телеканалі «Відікон», близько чотирьох місяців працювавши безоплатно. Говорить, просто, аби хоч якось потрапити на телебачення. Пізніше на «Відіконі» став кореспондентом. А вже на п’ятому курсі перейшов на обласний телеканал.

– Трохи набридло. На «Відіконі» я був міцно закріплений за міською радою. Ці апаратні наради, комунальні питання з часом стали максимально нецікавими. Просто вигорів. Зрозумів, що розважальна журналістика мене вабить більше.

На тодішньому ОДТРК разом із Юлією Дунаєвською, яка навчалася на пару курсів молодше, вів «На часі ранок». Студенти повністю готували ефіри, вигадували теми, створювали сюжети. Єдине, із чим юним журналістам допомагали, – монтаж. «Це стало непоганою школою», – пригадує Богдан. Після захисту диплому хлопець звільнився з сумського телеканалу й поїхав до Києва.

– Спочатку взагалі не мав знайомих, не знав, що робити. Розумів – варто відвідувати якісь кастинги, розсилати резюме… Пам’ятаю, відправляв резюме «Піраньям» на «Новий канал».

Згодом потрапив на курси телеведучого з нахилом на акторську майстерність. Хоча, зізнається, після п’яти років навчання журналістиці й двох років роботи на телебаченні нічого нового не дізнався. Однак викладач курсів пізніше почав запрошувати хлопця на різноманітні акторські проби телеканалів «1+1», «Інтер».

Так Богдан знявся в «Сімейних мелодрамах» і ще кількох серіалах, які не потребували особливих акторських здібностей. Каже, бонусом стало раніше здобуте вміння працювати з камерою.

Прийшло розуміння того, що акторська діяльність поступово витісняє журналістські захоплення, і він уже працював у цьому напрямі. Вивчав особливості «нової» професії, відвідував десятки кастингів. Із-поміж них отримав запрошення на «проби» до серіалу «Київ вдень та вночі». Три місяці потому йому довірили одну з головних ролей. Знімався там чотири сезони.

Паралельно почав розвивати себе як блогера. Зрозумів, що Instagram має хороший фідбек. Оскільки завдяки телепроектам у нього зібралася чимала аудиторія, розширювати її почав знімаючи відео й вайни.

Згодом отримав роль у серіалі «Школа», де знявся у двох сезонах. Нині Богдан Шелудяк припинив активно цікавитися телепроектами. Він плідно розвиває свій Instagram, оскільки вважає це цікавішим і перспективнішим.

Усе залежить від студента: те, що захоче взяти, він візьме…

–Я не був суперактивним студентом, як деякі мої одногрупники. Звичайно, жив університетськими подіями, але не наповну. У цілому, маю лише позитивні спогади про роки навчання. Грав у КВН, брав участь у самодіяльності. Не був двієчником, навчався добре. Але до цього питання підходив креативно. На парах у Володимира Садівничого, наприклад, неодноразово щось видумував находу й виходило нівроку.

Університет – це непогана школа життя, і я радий, що обрав кафедру журналістики та філології СумДУ. Журналістика – одна з небагатьох спеціальностей, які розвивають всебічно, розширюють світогляд і коло інтересів. Мені багато дало навчання на нашій кафедрі: навіть не в плані енциклопедичних знань, а швидкості мислення, уміння знаходити компроміс, просто спілкуватися з іншими. Хоча енциклопедична складова тут також сильна. Усе залежить від студента: те, що захоче взяти, він візьме. Багаж знань дають колосальний, і викладачі – не просто теоретики, а й практики.

Каріна Хачатар'ян, ЖТ-61

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус «Г», поверх 11

E-mail: [email protected]

Телефон: +380-542-33-02-25, +380-542-68-78-50

Web: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри журналістики та філології посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.