Дмитро Шпірко – випускник кафедри журналістики та філології СумДУ 2015 року. Із телебаченням пов’язав життя ще на третьому курсі.

"Склалося це внаслідок абсолютно парадоксальної ситуації, коли мене запросили на телебачення, а не я прийшов працевлаштовуватися, – пригадує Дмитро. – Справа в тому, що СОДТРК на той момент був потрібен журналіст, який би розумівся в спорті, – і чомусь вони вирішили, що я для них відмінна кандидатура".

На обласному телебаченні Дмитро працював у абсолютно різних амплуа: від журналіста до редактора, ведучого прямих ефірів та навіть оператора. Згодом отримав запрошення від новоствореного сумського телеканалу «СТС».

"Там збирався цікавий колектив журналістів, операторів, монтажерів і творчих працівників, тому я із задоволенням пристав на пропозицію. Було цікаво робити цей телеканал з нуля. Мені дали карт-бланш на створення спортивної програми. Так з’явилася «Арена Чемпіонів» – спортивний щотижневик Сумщини".

Програма виходила в ефір аж до лютого 2017 року, доки її автор не переїхав до Києва. Сьогодні Дмитро Шпірко – журналіст телеканалу «Футбол», спеціалізованого медіа, що висвітлює чемпіонат України, Англії, Іспанії. До того ж має ексклюзивні права на трансляцію матчів Ліги Європи і Ліги Чемпіонів. Таким чином, Дмитро уже має досвід роботи на поєдинках Ліги Чемпіонів як репортер.

Університет – це перш за все школа життя!

Університет – це перш за все школа життя! Навчатися було неочікувано просто. Можливо, саме через це вже з третього курсу вдавалося поєднувати роботу й навчання. Не хотів би виділяти когось із викладачів. Вважаю, що всі без винятку доклали зусиль до мого становлення і як людини, і як журналіста. Беззаперечним плюсом стало те, що кафедра обладнана телевізійною та радіостудіями. Їх можливостей цілком достатньо, аби опанувати найнеобхідніше і йти в професію з базовим кейсом навичок. Вважаю, що основним у сучасному процесі навчання все ж має бути самоосвіта. Університет лише дає напрямок, поштовх.

Каріна Хачатар'ян, ЖТ-61