Уляна закінчила Сумський державний університет у 2011 році, отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Журналістика».

Почала працювати відразу після першого курсу. Спочатку – у газеті «Коломийський вісник» (місто Коломия Івано-Франківської області). Потім рік працювала журналістом сумської газети «Панорама».

Із 2008 року Уляна – журналіст телерадіокомпанії «НТК» в Коломиї, а також редактор, ведуча телепрограм Сумської обласної державної телерадіокомпанії.

Переїхала до Києва, працювала на всеукраїнських телеканалах. У 2010–2013 роках – на телеканалі «UВR». Після того рік була кореспондентом і співведучою на телеканалі «ТВі».

У жовтні 2014 року Уляна Дрючкова стала журналістом департаменту спеціальних проектів телеканалу «ICTV», програми «Дістало!». Вона шукала та розробляла теми для журналістських розслідувань і критичних репортажів, виїжджала на зйомки, працювала з героями, працювала в кадрі, писала сценарії, робила монтаж.

З березня 2016 року – кореспондент-фрілансер «Радіо Свобода», програми «Настоящее время» (Київ).

Університетська лава дала багато: теорію, контакти, колег… Але це все лише фундамент

Я завжди із величезним задоволенням ходила на пари Василя Чубура. Інколи здавалося, що він розповідає щось дуже далеке від журналістики, особливо, коли йшлося про лекції для першокурсників. Але з часом той пазл в голові складався все легше і логічніше.

Важливими особисто для мене були пари Володимира Садівничого. На третьому курсі я влаштувалась на півставки журналістом та ведучою на місцевий канал СОДТРК. Володимир Олексійович часто дивився мої сюжети і потім з іронією критикував на парах. Для журналіста-початківця це звучало як образа. Але ми маємо вчитись на своїх помилках. Добре, коли твою роботу бачать і коментують.

Моїм номером один серед викладачів була Алла Федорина. Вона завжди приправляла навіть найнуднішу теорію історіями з практики. Саме вона познайомила мене зі стенд-апом, камерою та монтажем, завела по той бік екрана.

Університетська лава дала багато: теорію, контакти, колег… Але це все лише фундамент. Якщо хочеться в поле, то потрібно багато практики. Марно думати, що після 4–5 років навчання навіть із найвищими балами, можна зробити хороший сюжет. Як на мене, теорію вже на першому році навчання потрібно тестити та реалізовувати.

Каріна Хачатар'ян, ЖТ-61

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

корпус «Г», поверх 11

E-mail: [email protected]

Телефон: +380-542-33-02-25, +380-542-68-78-50

Web: https://journ.sumdu.edu.ua/ua/

Локації

Телефонний довідник

При використанні матеріалів з сайту кафедри журналістики та філології посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.