Заслужена журналістка України

Посада: доцентка кафедри журналістики та філології.

Основні дисципліни: журналістські жанри (змістові модулі «Інформаційні жанри», «Аналітичні жанри», «Журналістське розслідування»); репортерська праця та новинне письмо; журналістські майстерні.

Наукові інтереси: медіакритика, місцеві та регіональні видання в системі комунікації.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; телефон +380-542-33-02-25;  Telegram – alla_fedoryna; кабінет: Г-1111.

Закінчила з відзнакою факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «журналістика» (1980 р.). Працювала за фахом у газетах «Червоний промінь», «Добрий день», «Сумщина», «Благовіст», інших; на обласному телебаченні. 1997-2015 роки – власний кореспондент у Сумській області всеукраїнського видання «Україна молода». Зараз – співредактор сайту Сумського прес-клубу «Медіаколо». Упродовж 2005–2020 рр. за сумісництвом, з 2021 року на постійній основі – викладачка кафедри журналістики та філології СумДУ. Практикуюча журналістка.

Освіта: Київський державний університет імені Тараса Шевченка, 1980, «Журналістика».

Науково-дослідні роботи: виконавець науково-дослідної роботи другої половини дня «Сучасний масовокомунікаційний простір: історія, реалії, перспективи», 2021–2025 рр.  (номер державної реєстрації 0121U111164).

• Садівничий В. О. Ярова А. Г., Федорина А. О. Джерела інформації з-за лінії розмежування: деонтологійна дилема журналістики. Образ : науковий журнал. Суми ; Київ, 2021. Випуск 3 (37). С. 73–79 (фахове видання).

• «Мобілізація зусиль для стимулювання попиту на кращу журналістику та вдосконалення навичок критичного мислення громадян» – проєкт Інституту демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад» – проєкт Асоціації професійних журналістів і рекламістів Житомирщини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • «Belarus media hub» – проєкт IDEM (німецький Інститут демократії, засобів масової інформації та культурного обміну).
  • «Табір із медіаграмотності в Карпатах» – проєкт IDEM (німецький Інститут демократії, засобів масової інформації та культурного обміну) – 2023 р.
  • «Виявляємо, щоб протидіяти. Загрози російської дезінформації серед вразливих груп, зокрема – жінок Сумської, Житомирської і Полтавської областей – внутрішньо переміщених осіб і мешканок прикордонних районів» – проєкт CRDF Global в Україні (Фонд цивільних досліджень і розвитку) – 2023–2024 рр.

• «Європейські стандарти друкованої преси. Менеджмент та маркетинг газет» (Фонд Конрада Аденауера, Академія української преси, сертифікат від 5 грудня 2018 р.).
  • «Як викладати журналістику конфлікту» (Український інститут медіа та комунікацій за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, листопад 2019 р.).
  • «Зміцнення пропозицій щодо медійної компетенцій у сфері суспільного телерадіомовлення України та Молдови» (Moldova-Institut Leipzig за підтримки Федерального міністерства закордонних справ уряду Німеччини, жовтень 2022 р.).
  • Сертифікат навчальної програми з медіаграмотності «Історичний парадокс. Хто вбив принцесу Діану?» (Академія Української Преси за підтримки «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу», травень 2023 р.).

• Співзасновниця та голова ГО «Сумський прес-клуб».
  • Координаторка регіональної експертної групи  Інституту демократії імені Пилипа Орлика.
  • Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
  • Керівниця та учасниця низки медіапроєктів міжнародного та національного рівнів, спрямованих перш за все на боротьбу з інформаційними загрозами.
  • Медіатренерка та медіаекспертка.
  • Упродовж 2021–2023 років – членкиня відбіркової комісії українського конкурсу «Честь професії».

• Лауреат обласної премії імені Пилипа Рудя в галузі журналістики (1993 р.).
  • Відзнака «Журналіст року» Національної спілки журналістів України (2001 р.).
  • Відзнака «Золота зірка журналістики» Національної спілки журналістів України (2005 р.).
  • Почесне  звання «Заслужений журналіст України» (2008 р.).
  • Почесна відзнака «За заслуги в громадській діяльності» громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації (2010 р.).
  • Почесна грамота Секретаріату Національної спілки журналістів України (2023 р.).