14 квітня 2016

Майбутні журналісти та перекладачі провели літературний вечір, присвячений творчості Михайла Салтикова-Щедріна, Володимира Короленка, Антона Чехова та Михайла Арцибашева

«Маловідома сторона відомих письменників» – під такою назвою 7 квітня в літературній вітальні СумДУ відбувся вечір, що зібрав палких шанувальників творчості корифеїв російської літератури, таких як Михайло Салтиков-Щедрін, Володимир Короленко, Антон Чехов, Михайло Арцибашев. З легкої руки доцента кафедри журналістики та філології СумДУ Ірини Жиленко, яка організувала вечір, учасники заходу поринули в дивовижний світ російської літератури та публіцистики. Цього разу студенти розглянули прозову та публіцистичну діяльність митців, котрі не боялися підіймати гострі, а інколи й небезпечні питання, незважаючи на тогочасну жорстку цензуру. Відкрили захід студентки кафедри журналістики Дар’я Кириченко та Христина Опаренко, розповівши про життєвий та творчий шлях Михайла Салтикова-Щедріна. З неабиякою зацікавленістю присутні обговорили елементи сатири в казці «Історія одного міста», плавно перейшовши на «Казки», які ґрунтовно проаналізувала Марія Лагута. Згодом Аліна Бугайова та Станіслав Шуміло познайомили присутніх із журналістською діяльністю Володимира Короленка в журналі «Російське багатство». Новиною для багатьох стало те, що Володимир Галактіонович за походженням – українець, тож його творчість можна частково віднести й до нашого, вітчизняного літературного надбання. Студенти-журналісти зізнаються, що неабияк зацікавилися творчістю Короленка. Солідарність, як-не-як. Не залишилися без уваги і шедевральні цикли нарисів прозаїка, про які додала Віолетта Самохіна. Один із таких циклів – «Сорочинська ярмарка» – викликав полеміку серед студентів, адже в творах автор порушує проблему насильства, що й нині актуальна. Наступною зупинкою «літературного метро» стала журналістська діяльність російського драматурга й прозаїка Антона Чехова. Тетяна Корнієнко розповіла про його творчість у гумористично-сатиричних журналах «Стрекоза», «Осколки», «Зритель», яка і сучасників автора захоплювала, і сьогоднішніх читачів байдужими не залишає. Про нього як журналіста говорила й Тетяна Іваницька, зосередивши увагу на оповіданнях «Сон репортера», «Ганчірка», «Тсс». З притаманними йому гумором та сатирою Чехов порушив у цих творах злободенні проблеми тодішньої преси, актуальні й донині. Завершився літературний вечір обговоренням публіцистики великого російського прозаїка, журналіста, громадянського активіста – словом, людини з великої букви – Михайла Арцибашева. На актуальності його творів не раз наголошувала доцент кафедри журналістики та філології СумДУ Ірина Жиленко. Недарма його творчість отримала визнання відомих літераторів – Олександра Купріна, Зінаїди Гіппіус, Євгена Агафонова. Проаналізувати цю непросту публіцистику спробував Артем Прохода. У цілому ж його життєвий та творчий шлях окреслила Ярослава Шолудько. Студенти проявили відвертий інтерес до творчості митців. Акценти робили на літературному аналізі прози й публіцистики, а також на висвітленні журналістської діяльності.

Артем Прохода, ЖТ-31